Награда публике Награда публике

Награде

2003.

Златни торањ – Година ђавола ( Петар Зеленка)
Сребрни торањ – Нигде у Африци (Каролина Линк)
Бронзани торањ – Скоро сасвим обична прича (Милош Петричић)

2004.
Златни торањ – Контрола (Антал Нимрод)
Сребрни торањ – Дајем ти своје очи (Исиар Бољејн)
Бронзани торањ – Без померања (Серђо Кастилито)
Најбољи филм програма Паралеле и судари - Ту (Зринко Огреста)

2005.
Златни торањ – Смрт господина Лазарескуа (Кристи Пују)
Сребрни торањ – Уно (Аксел Хени)
Бронзани торањ – Адам и Пол (Лени Абрахамсон)
Најбољи филм програма Паралеле и судари - Дилер (Бенедек Флиегауф)

2006.
Златни торањ – Од гроба до гроба (Јан Цвитковић)
Палићки торањ – Михаел Главогер за филм Глуварење
Најбољи филм програма Паралеле и судари - Лејди Зи (Георгије Дјулгеров)

2007.
Златни торањ - После венчања (Сузан Бир)
Палићки торањ - Дрор Шаул за филм Слатко блато
Најбољи филм програма Паралеле и судари – програм није одржан

2008.
Златни торањ - Валцер са баширом (Ари Фолман)
Палићки торањ - Андреас Дрезен за филм Седмо небо
Најбољи филм програма Паралеле и судари – Магнус (Кадри Кусар)

2009.
Златни торањ - Најсрећнија девојка на свету (Раду Жуде)
Палићки торанј - Павел Бардин за филм Русија 88.
Најбољи филм програма Паралеле и судари – Зифт (Јавор Гардев)

2010.
Златни торањ - Како се завршило лето (Алексеј Попогребски)
Палићки торањ - Бењамин Хајзенберг за филм Пљачкаш
Најбољи филм програма Паралеле и судари – Улични дани (Леван Когуашвили)

2011.
Златни торањ - Заустављен на путу (Андреас Дресен)
Палићки торањ - Јан Комасе за филм Соба самоубица
Најбољи филм програма Паралеле и судари – Пунолетсво (Серен Јуђе)

2012.
Златни торањ - Иза брда (Емин Алпер)
Палићки торањ - Улрих Зајдл за филм Рај: љубав
Најбољи филм програма Паралеле и судари – Идиот (Рајнер Сарнет)

2013.
Златни торањ - Боргман (Алекс ван Вармердам)
Палићки торањ - Тудор Ђурђију за филм О пужевима и људима
Најбољи филм програма Паралеле и судари – Хладноћа (Угур Јусел)

2014.
Златни торањ - Левијатан (Андреј Звјагинцев)
Палићки торањ - Дитрих Бругеман за филм Станице крста
Најбољи филм програма Паралеле и судари – Племе (Мирослав Слабошпитски) и Фрее ранге – балада о прихватању света (Веико Оунпу)

2015.
Златни торањ - Овнови (Гримур Хаконарсон)
Палићки торањ - Магнус вон Хорн за филм Живот после
Најбољи филм програма Паралеле и судари – Галебови (Ела Манжејева)

2016.
Златни торањ - Тони Ердман (Марен Аде)
Палићки торањ - Кристијан Мунђију за филм Матура
Најбољи филм програма Паралеле и судари – Стаза од Љиљана (Бенедек Флигеауф)

2017.
Златни торањ - Парк (Софија Егзарху)
Палићки торањ - Хелена Хегеман за филм Претерани аксолотл
Најбољи филм програма Паралеле и судари – Не гледај ми у пјат (Хана Јушић)

2018.
Златни торањ - Девојка (Лукас Донт)
Палићки торањ - Расмусу Клостеру Броу за филма Критица
Награда ФИПРЕСЦИ за најбољи филм Главног такмичарског програма - У рату (Стефан Бризе)
Најбољи филм програма Паралеле и судари – Цветна долина (Ласло Чуј)

2019.
Златни торањ - Јадници (Лађ Ли)
Палићки торањ - Јурису Курсиетису за филм Олег
Награда ФИПРЕСЦИ за најбољи филм Главног такмичарског програма - Јадници (Лађ Ли)
Најбољи филм програма Паралеле и судари – Жетва (Миша Антаџе)

2020.
Златни торањ - Нада (Марија Седал)
Палићки торањ - Агњешка Холанд за филм "Шарлатан"
Награда ФИПРЕСЦИ за најбољи филм Главног такмичарског програма - Зној (Магнус Вон Хорн)
Најбољи филм програма Паралеле и судари – Убиј, па напусти град (Маријуш Вилчински)

2021.
Златни торањ - Најгора особа на свету (Јоаким Трир)
Палићки торањ - Ферит Карахан за филм Чувар брата својега
Награда ФИПРЕСЦИ за најбољи филм Главног такмичарског програма - Најгора особа на свету (Јоаким Трир) Најбољи филм програма Паралеле и судари – Nun of your business (Ивана Маринић Крагић)

Фестивал Европског Филма Палић